Bi Fıkra

Fıkra gibi Olaylar

 " Vatandaş hastaneye gelir ve göz polikliniğini arar ve oradan çalışan bir görevliye sorar. Oğlum bu göd polikliniği nerde der. Görevli şaşırır yüzünde bir gülümseme efendim neresi dediniz .Göd polikliniği göd nerede diye tekrarlar.Çalışan görevli gene şaşırır kıkır kıkır güler olayı anlar vatandaş meğer peltek konuşmasıyla harfleri çeviremediği için göd polikliniği gibi der.Çalışan da uyanır olaya ama çakallığa vurarak derki burada böyle bir poliklinik yok ama siz göz polkliniğinimi arıyorsunuz yanlış olmasın der. Evet evet orayı arıyorum göd polikliniği nerede ..."
Fıkra gibi Olaylar

Birgün iki arkadaş plaja yüzmek için haberleşirler ve orada aparatif birşeyler yemek içmek için markete birşeyler almaya giderler.İkiside bir birinden habersiz birşeyler alırlar ve buluşurlar.Arkadaşın biri diğerine bugün hava baya esiyor aslında gitmesekmi diye sorar. Dışarısıda öyle sıcak öyle nemliki bunaltıcı bir havada arkadaşı nerede bu serinlik diye düşünür hani nerede rüzgar bi banamı esmiyor diye gır gır yapar ve dolmuşa binerler.Dolmuşa binen iki arkadaş dolmuş ağzına kadar dolu olması sebebiyle ayakta kalırlar ve muhabbet ede ede giderler.Arkada oturan genç bayanlar ve genç bir erkek kıkır kıkır bir birlerine birşeyler fısıldayarak gülerler ama kahkaha atmamak için kendilerini zor tutarlar.Olayın farkına varan iki arkadaş noluyor acaba diyerekten arkalarına dönüp bakarlar arkada oturan gençler muhabbeti kurmuş ama neye güldükleri belirsiz bir şekilde yüzlerine bakarak daha çok gülümseme yaparlar.Neyseki bir durakta arkadaki genç bayanlar iner ve dışarıda basarlar kahkahayı.Ayakta duran iki arkadaş hala şaşkın neye gülüyorlar bunlar diye birbirine bakarlar.Bayanların yanında oturan bay arkadaş ayakta duran bu arkadaşlarından birine derki abi abi sen naptın ya böyle kızların rüyasına girecek korkacak millet bu ne hal der.Noldu koçum hayırdır bi sorun mu vardı der ve peşine genç derki abi senin şortun arkası boydan boya yırtık altında da birşey yok çanak görünüyor olduğu gibi der basar kahkahayı. Yüzü kızaran şortlu arkasına döner ve bakarki aman ALLAH'ım herşey ortada kıllı kıllı bir çanak kızlar gülmesinde ne yapsın bende diyorum bugün hava nakadar esiyor olay burdaymış meğer diyip dolmuştan iner arkasına havlusunu bağlar ve hiç unutmayacağı bir olay yaşar.

Fıkra gibi Olaylar

Haluk, askerliğini Doğu'da yapmış. . Bir gün, operasyondaki askere yiyecek taşıyan askeri helikopter, kuş uçmaz, kervan geçmez bir mezraya inmiş. Helikopteri gören mezradakiler sağa sola kaçışınca komutan, bunlardan biri yanına çağırıp sormuş:

"Niye kaçtınız?"
"Gomiten, aha şu kuştan korkmişizdir. "
"Yahu, o kuş değil, helikopter!"
Komutanın sıcak tavrı üzerine, mezradakiler helikopteri daha yakından incelemeye başlamışlar. Derken, komutan bir jest yapmış. Askerlerden helikopterdeki bir kasa portakalı köylüye dağıtmalarını istemiş. Mezradakiler, ilk kez gördükleri portakalı ellerine almışlar, koklamışlar, mıncıklamışlar ve ne olduğunu bir türlü anlamamışlar. Köylülerden biri komutanla sohbet eden arkadaşına sormuş:
"Ula bu nedir?"
Diğer köylü bir bilgiç edasında cevap vermiş:
"Tüh cahal... O helikopter yumurtasıdır!"

Yorum Yap